פריצת דרך - ההכוונה שלי, ההצלחה שלך! הגיע הזמן לשנות כיוון בחיים

צפייה במאמר: איך לעבור את החופש הגדול ולהישאר שפויים

איך שומרים על השפיות עם הילדים בחופש הגדול?


ילדים משועממים הם כמו "טרוריסטים קטנים" (בציניות)  הם לא מוצאים את עצמם, הם מציקים הם נוטים לריב יותר, ובעיקר משגעים אותנו.


על מנת להמנע מכך, הכנתי לכם טיפים במיוחד בשבילכם, איך לעבור את החופש בשלום:

.
א. תכנון וסדר יום -תכננו את החופש, בנו לוח זמנים על ידי טבלה המחולקת לימים ושעות.

 סדר יום מובנה מתוכנן וקבוע, מקל על חוסר וודאות ומאפשר לילדים להתנהל ביתר קלות, והכי חשוב מונע שיעמום! :


ב. תכנון , התייעצות ושיתוף, שבו עם ילדיכם ושאלו אותם אילו פעיליות היו רוצים לעשות בחופש, לבד, יחד איתכם, עם חברים או אחרים
לאחר מכן שבצו את הפעילויות בטבלה שהכנתם, כל יום פעילות אחרת, הכניסו ללו"ז גם דברים מתוכננים כגון טיול/ נופש, בילוי אצל סבתא וסבא וכדומה..


ג. שעת השכבה. ילדים בחופש רוצים ללכת לישון מאוחר יותר, ניתן להתגמש ולאפשר להם, אך חשוב לישמור על מסגרת שמקובלת מבחינתכם. קבעו את שעת ההשכבה הרצוה ומתאימה לכם, תוך התחשבות בגיל ובצרכים של הילד. שבצו את שעת ההשכבה בלו"ז

.
ד. מתן תפקידים: מאוד חשוב לתת לילדים תפקידים גם בחופש, לא יושבים ורובצים כל היום, לוקחים מטלה ומבצעים אותה, כמו נקיון החדר, כלים, הכנת צהריים, כביסה וכדומה. לנתינת תפקידים יש גם ערך בהעלת  המועילות ותרומה של הילד, ובכך מגדיל את תחושת השייכות שלו. גם את שעת  המטלה האישית דאגו לשבץ בלו"ז.


ה. יצירות - צאו לקניות לפני החופש, קנו חומרי יצירה, חוברות צביעה, חרוזים, משחקי חשיבה שיכולים להפעיל את הילדים ברגע שמעמום. אתם יכולים להכניס ללו"ז שעת יצירה בכל יום או איך שתבחרו.


ו. שיתוף הורים אחרים
- נסו לתאם ולהתארגן עם הורים נוספים ולעשות סבב, כל יום בית אחר מארח והוא אחראי על פעילות היום ומשגיח על הילדים. כשיש לילדים חברה הם לרוב יסתדרו. ויעסיקו את עצמם.


ז. זמן איכות לעצמכם- אם אתם נשארים בבית עם הילדים לאורך התקופה, מצאו לעצמכם זמן איכות רק לכם בחברת מבוגרים. קחו פסק זמן ועשו משהו רק עבורכם.


ח. הסתגלות לשגרה-  שלושה ימים לראת חזרה ללימודים חוזרים לשגרה ולשעות שינה תקינות

.
ט. גלו אורח רוח וסבלונות, נישמו עמוק, וזכרו כי גם החופש בא על קיצו מתישהו.

מאת: חפצי מידלש יועצת ומאמנת אישית, זוגית ומשפחתית, מדריכת הורים בעלת קליניקת פריצת דרך באשקלון.


מתכנת ומעצב האתר: מוטי פרץ.כל הזכויות שמורות ©
Design and programmer: Moty Peretz. Copyright 2012 All Rights Reserved ©
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Strict