פריצת דרך - ההכוונה שלי, ההצלחה שלך! הגיע הזמן לשנות כיוון בחיים

צפייה במאמר: פעילות גופנית ככלי להתמודדות עם הפרעות קשב

אתם לפני מבחן ולא מצליחים להתרכז? צריכים לבצע מטלה, אבל הראש לא במקום, סובלים מהפרעת קשב?, יש לי את הפתרון עבורכם- פעילות גופנית!!!!

כולנו מודעים ליתרונות של ספורט לבריאות שלנו ולקיום אורך חיים בריא.  אך האם ידעתם עד כמה פעילות גופנית תורמת להתמודדות עם הפרעות קשב?

למעשה פעילות גופנית היא אחד הטיפולים הטובים ביותר להפרעות קשב אצל מבוגרים וילדים.

מדוע ספורט תורם כל כך?

אנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז ובעיקר בעלי ההיפר אקטיביות הם בעלי עודף תזוזתיות ועודף אנגריה באופן שוטף, וספורט היא דרך מעולה לשחרר אנרגיה בצורה ממוקדת. אך פרט לשחרור אנרגיות פעילות גופנית ממושכת מגבירה את זרימת הדם למוח, וכתוצאה מכך גורמת לייצור מוגבר של אדרנלין, סרוטונין, וחומרים כימים חשובים לפעילות מוחית, אותם חומרים שנמצאים בחסך/ בחר אצל בעלי ההפרעות קשב.

פעילות ספורטיבית חשובה יותר אצל ילדים וזאת בשל העובדה כי פעילות גופנית ממריצה את גדילתם של תאים חדשים במוח. ומוח אשר מייצר תאי עצב בצורה סדירה הוא מוח שמתפקד בצורה מיטבית ומסוגל להתנגד ביעילות רבה יותר לשינויים כימיים שליליים המשפיעים לרעה על מצב הרוח וגורמים להתנהגות השלילית בקרב ילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז.

לאחוז מאוד גדול מהסובלים מהפרעת קשב, ישנה תחלואה נלוות של דימוי עצמי נמוך, תסכול, ולעיתים אך דיכאון. פעילות גופנית גורמת לשחרור של אנדורפינים לזרם הדם, האנדורפינים פועלים כנוגדי דיכאון וחרדה טיבעיים מה שגורם לנו להרגיש טוב.

סטודנטים הפונים אלי בעיקר לפני תקופת מבחנים, בטענה כי אינם מצליחים ללמוד למבחן ולהתרכז בחומר, אני ממליצה להם, ללמוד תוך כדי ריצה או הליכה ולשמוע (באוזניות) או לקרוא את החומר תוך כדי, או לחלופין לצאת לפעילות גופנית כל שהיא קלה ומיד לאחריה לשבת ללמוד. זה מאוד עוזר.

פעילות ספורטיבית יכולה להיות כל דבר מריצה, הליכה, שחייה, אירובי, רכיבה על אופניים, ריקוד ועד לנקיון ושיפוץ הבית.

מומלץ לקיים פעילות 3-4 פעמים בשבוע באופן קבוע.

 על מנת ליצור מוטיבציה אצל ילדיכם לפעילות גופנית, נסו לעשות כושר משפחתי, ולבחור פעילויות המתאימות לכל המשפחה, ובכך תרוויחו גם זמן איכות משפחתי וכלים נוספים כגון שיתוף פעולה ושיפור התקשורת בינכם.

-          שימו מוזיקה גבוהה והחלו לרקוד ולקפץ עם ילדיכם.
-          עודדו את ילדיכם להירשם להשתלב בחוגי ספורט למיניהם.
-          בחרו את הפעילות המתאימה והמועדפת עלייכם ונסו לבצעה כמה שיותר.


מתכנת ומעצב האתר: מוטי פרץ.כל הזכויות שמורות ©
Design and programmer: Moty Peretz. Copyright 2012 All Rights Reserved ©
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Strict